Help Our Team & All Ukrainians to Protect Own Home Donate

Jak vytvořit zkratku pro podnikání?


1.Co je zkratka a jak se liší od inicializací?
2.Jaká nebezpečí byste měli zvážit při vytváření zkratky?
3.Top 7 slavných značek
4.5 Nejlepší online generátory zkratek

Ještě nemáte název společnosti? Nebo je příliš dlouhá? Zkratka je věc, kterou si můžete prohlédnout. Slovo složené z počátečních písmen, jako je FIAT nebo Nasa, může vaši značku rozeznat a zapamatovat. Navíc je snadné navrhnout, zda použijete výrobce zkratek nebo jej provedete sami.

Lehké nakopnutí.

Co je zkratka a jak se liší od inicializací?

Zkratky a inicializmy jsou zpočátku jakousi zkratkou. O těchto podmínkách je však třeba vědět něco.

Zkratka je druh zkratky, která se skládá z počátečních písmen a každé z nich představuje slovo. Důležité – je napsáno jako jedno slovo. Iniciály jsou spíše druhem zkratky. A mělo by to být napsáno písmeno po dopisu. Je to stále příliš komplikované? Podívejme se na příklady.

acronym

Každý zná společnosti jako HTC nebo IBM. Můžete je vyslovit? To je to, co myslím. Tyto názvy společností se vyslovují každé písmeno zvlášť. Takže jsou to iniciály.

Dalším příkladem jsou LEGO od Leg Godt a Intel od Integrated Electronics. Zní to jako jedno slovo. To znamená, že je to zkratka.

Pohybuje se vpravo.

Jaká nebezpečí byste měli zvážit při vytváření zkratky?

Je známou pravdou, že zkratky mají počáteční účel zjednodušit komunikaci. Může být také použit jako mnemotechnická pomůcka, jinými slovy jako symbol podnikání. Některé společnosti často vytvářejí zkratku, která „zvoní“ v uchu, například IKEA. Ale jiné, jako AMA, upustí od názvu společnosti. Protože tuto zkratku používají tři společnosti: American Medical Association nebo American Marketing Association nebo American Motorcycle Association.

ama logo

Jak vidíte, je důležité vzít si čas a to celé. Navíc to, co se má shromáždit kolem společného porozumění, může mít škodlivé následky:

  • zkratky mohou vytvářet segregaci. To znamená, že můžete své publikum rozdělit na dva tábory: ty, kteří znají a rozumějí vaší zkratce na jedné straně a „ostatním“ na straně druhé. Mohou také způsobit nedorozumění ve skupinách, které je používají. Například víte, co znamená POTUS? Zní to jako slovo „poultice“, ale ve skutečnosti je to prezident Spojených států.
  • zkratky nejsou tak jedinečné, jak si myslíte. Může to být skvělá volba, dokud nenajdete spoustu dalších společností se stejnou zkratkou. To je další věc, která se rozplývá: vaše značka je zaměňována s jinou a v důsledku toho je uznání mnohem nižší, než jsme chtěli.
  • zkratky by mohly vést k problémům se SEO. Co získáte ve vyhledávání Google třemi nebo čtyřmi velkými písmeny? Nejčastěji by existovalo docela dost podivných a odlišných věcí. A určitě jsou mimo vyhledávací klíčové slovo vaší značky.

Zkratka je bezpochyby kreativní dráha, kterou je třeba zvážit, i když při zahájení nového podnikání se zřídka doporučuje. Protože je těžké vědět, co znamenají písmena a jaká je vaše známost. Nezapomeňte na logo. Pokud chcete zkratku, textové logo je to, co potřebujete. Vezměte si pár minut a snadno jej vytvořte pomocí Logaster.

Top 7 slavných značek, které pravděpodobně neznáte význam

1.ASOS

asos logo

ASOS prostě chce anglicky říct „Jak je vidět na obrazovce“ (“As Seen On Screen”)

2. PAYGO

PAyGO-logo

Tato zkratka je o výroku „pay-as-you-go“. (platit, jak jdete)

3. Karambar

Carambar_logo

Název pochází z „caramel en barre“. V angličtině je to žvýkací karamelová cukrovinka.

4. Adidas

adidas-logo

Název vlastně pochází od jeho zakladatele Adolfa Dasslera. Název značky je přezdívka („Adi“) a první tři písmena jeho příjmení.

5. Haribo

haribo logo

Známou cukrářskou značkou je jméno tvůrce značky a jeho rodné město: Hans Riegel Bonn.

6. BBC

BBC-logo

Ve skutečnosti jen málo lidí ví, že BBC znamená British Broadcasting Corporation.

7. GIMP

gimp

Je těžké tomu uvěřit. ale GIMP je zkratka „programu manipulace s obrázky GNU“

5 Nejlepší online generátory zkratek

Acronymcreator

AcronymCreator

Tento bezplatný nástroj vytvoří 107 zkratek za 0,08 sekundy. Je úžasné, že? Stačí jen zadat svá slova a kliknout na „Vytvořit“. AcronymCreator také nabízí různé možnosti: 7 jazyků, z nichž si můžete vybrat, kategorie jako Lidé, Biologie a Geografie.

Abbreviations.com

abbreviations

Nameacronym

Nameaxcronym

Je to online nástroj pro vytváření skvělých zkratek z různých sfér života. Chcete-li ji použít, vyberte kategorii slov, zadejte název vaší společnosti nebo slovo a klikněte na „Start“. Nameaxcronym vám také dává zpětnou zkratku v abecedním pořadí a může vám poskytnout zkratkový význam.

Acronymify

Acronymify

Zkratka vám dává příležitost vidět několik příkladů před vytvořením vlastní zkratky. Tento seznam se liší v závislosti na počtu slov, skóre zkratek atd. Další výhodou nástroje je jeho rychlost. Může vygenerovat přibližně 700 příkladů za 0,02 sekundy.

Acronymist

Acronymist.com generuje stovky různých zkratek. Jediné, co musíte udělat, je napsat zvolená slova a tento bezplatný nástroj vám poskytne širokou škálu příkladů, ze kterých si můžete vybrat.

Acronymist

Tento seznam samozřejmě není plný. Ale to bude pro začátek. V případě, že chcete experimentovat s akronymy. Neváhejte a zajděte na zajímavý zážitek.

author_image

Specialistka na marketingový obsah v Logaster. Podnikání zná od A do Z a ráda se s ostatními podělí o své znalosti. Nadšeně píše o úspěšných příbězích slavných značek. Dělá rozhovory s hlavními klienty Logasteru.

Kompletní balíček identity značky

Použijte tvůrce loga Logaster pro rychlé nastartování vaší společnosti. Napište název vaší firmy a získejte profesionální balíček pro značku za 60 sekund! Vyzkoušejte nás — je to snadné!

At least 3 characters long.