Help Our Team & All Ukrainians to Protect Own Home Donate

Jak vytvořit logo a použít ho jako vodoznak

Logo není jen grafický symbol pro web, znak nebo marketingový materiál. Je to základní kámen identity značky společnosti. Je to první věc, kterou se vaši klienti a partneři spojí s vaším podnikáním. Je důležité si uvědomit, že logo je vytvořeno jednou provždy. Postupně můžete ve svém designu provádět drobné změny, přepracování celého konceptu loga však může negativně ovlivnit uznání vaší společnosti. S ohledem na to musíte vynaložit velké úsilí na vytvoření ideálního znaku, který bude v průběhu let úspěšně reprezentovat vaše podnikání.

  1. Různé způsoby, jak vytvořit logo
  2. Jak používat logo jako vodoznak
  3. Jak vložit vodoznak v aplikaci Adobe Photoshop
  4. Jak vytvořit vodoznak loga pomocí Logaster

V tomto článku se dozvíte, jak pomocí pokročilé online služby vytvořit logo bez vodoznaků. Jako bonus vám řekneme, jak použít vaše logo jako vodoznak na vaší marketingové dokumentaci.

Různé způsoby, jak vytvořit logo

Váš výběr metody vytváření loga závisí na vašem rozpočtu a dovednostech v oblasti designu. Uvádíme nejběžnější možnosti, které mají vlastníci firem k dispozici.

Najměte si designéra

Pokud design není vaším prvkem, můžete vyhledat profesionální webové stránky na volné noze. Toto je vaše šance získat dobré logo za rozumnou cenu. Mějte oči upřené na nepoctivé dodavatele, kteří zmizí, jakmile obdrží zálohu.

designer

Nakreslete si logo sami

Dělat si vše sám je jistý způsob, jak ušetřit peníze. Navíc budete moci vytvořit logo přesně podle svých představ. Pokud jste se rozhodli pro tuto metodu, musíte vědět, jak používat programy grafického designu (např. Photoshop, Illustrator). Navíc se připravte na spoustu stráveného času brainstormingem a kreslením náčrtků.

yourself

Vytvořte zakázku u designového studia

Zapojením designového studia maximalizujete své šance na získání jedinečného a nezapomenutelného designu, který bude vhodným vizuálním vyjádřením vašeho podnikání. Designové agentury se starají o svou reputaci a poskytují dobrou úroveň služeb. Nejběžnějším problémem je však cena. Studia s vysokým profilem si za své tvůrčí úsilí hodně účtují. Navíc si na výsledek budete muset počkat až několik týdnů.

studio

Využijte online službu

Online generátory log jsou nejlepší volbou pro začínající podnikatele. Tyto platformy se mohou pochlubit výkonnými funkcemi, které uživatelům umožňují vytvářet krásné vzory během několika minut. Na některé webové stránky si můžete dokonce stáhnout logo zdarma bez vodoznaků.

logaster

Uspořádejte soutěž

Můžete přejít na speciální platformu a vyhlásit soutěž mezi profesionálními designéry. Musíte vytvořit podrobný soupis obsahující vaše požadavky, cíle a další informace, které designéři budou potřebovat vědět. Po skončení soutěže musíte vybrat nejlepší design. Vítěz dostane výplatu. Uspořádání soutěže o návrh je atraktivní příležitost, není to však cenově dostupná příležitost. Chcete-li ve své soutěži zaujmout dokonalé designéry, musíte nastavit docela vysoký rozpočet.

contest

Každá z výše uvedených metod má své klady a zápory. Bohužel žádná metoda nesplní všechny potřeby. Doporučujeme však prozkoumat možnosti online generátorů log. Je to dobrá volba pro začínající podnikatele a malé firmy, kteří potřebují inteligentní logo s rozumnou cenou. V druhé části tohoto článku si vysvětlíme, jak funguje generátor loga.

Jak používat logo jako vodoznak

Čerstvě navržené logo můžete použít mnoha způsoby. Věděli jste, že svůj firemní znak můžete použít jako vodoznak na fotografiích a videích? Vodoznak označuje, kdo vlastní práva na fotografii nebo video, a chrání je před kopírováním. Vodoznaky jsou široce používány malými podniky, nezávislými fotografy a online obchody k ochraně a propagaci jejich práce.

Vodoznak začíná logem na průhledném pozadí. S výrobcem log Logaster můžete získat logo připravené k použití na průhledném pozadí několika kliknutími. Soubor s logem bude k dispozici ke stažení ve formátu PNG.

Chcete-li do svého loga přidat vodoznaky ručně, můžete použít Photoshop a další grafické editory. Jelikož se však jedná o náročný proces, většina podnikatelů dává přednost využívání speciálních služeb. Můžete buď použít službu online, nebo nainstalovat program do počítače. Ať tak či onak, vodoznaky budou na váš znak použity rychle a snadno.

Sestavili jsme seznam nejlepších platforem pro přidávání vodoznaků k vašemu obsahu.

Visual Watermark

Visual Watermark je software pro vodoznaky pro Windows a Mac s přímým rozhraním a funkcí dávkových úprav. Může vám nabídnout ochranu před automatickým odstraňováním vodoznaků a víceprvkovými šablonami. Vodoznak nemá problémy s rozlišením obrázků a nikdy nemění původní, protože ukládá vodoznakové fotografie do samostatné složky. Je to také dobrá hodnota za ty peníze! Můžete si vybrat ze tří jednorázových platebních plánů – základní (19,95 $), plus (29,95 $) nebo prémiový (39,95 $).

visualwatermark

Watermarkly

Watermarkly je online aplikace, která vám umožňuje nahrávat obrázky z vašeho počítače, Disku Google nebo Dropboxu, což může být velmi užitečné, pokud ukládáte většinu svých obrázků do těchto úložných cloudů. Můžete zpracovat několik obrázků najednou, ale pokud potřebujete hromadně upravit větší počet fotografií, můžete si stáhnout desktopovou verzi Watermarkly pro Windows a Mac, která také obsahuje funkci přidání vodoznaků do vašich videí. K dispozici jsou jednorázové platební plány: základní (19,95 $), plus (29,95 $) a prémiové (39,95 $).

watermarkly

Watermarquee

Watermarquee je online aplikace pro vodoznaky, kterou můžete používat zdarma. Práce s ním je rychlá a snadná. Nepodporuje však obrázky v plném rozlišení. Pokud používáte bezplatnou verzi, můžete nahrát pouze obrázky menší než 3 MB. Pokud chcete pracovat s většími fotografiemi, budete muset upgradovat za jednorázový poplatek 12 $. Watermarquee bohužel nefunguje s videem.

Watermarquee

Watermark

Watermark je online aplikace, která umožňuje přidat vodoznak k desítkám fotografií v jedné dávce. Můžete nahrávat obrázky ze svého počítače, importovat z libovolného cloudu úložiště podle vašeho výběru nebo dokonce z Facebooku. Nevýhodou však je, že aplikace zmenšuje vaše obrázky a neumožňuje vám zvolit velikost při exportu. Základní tarif je zdarma, ale nenabízí vám mnoho. Pokud si přejete upgradovat, bude vás to stát 6,99 $ měsíčně nebo 49 $ ročně.

Watermark

Jak přidat vodoznak v Adobe Photoshopu

Práce v Adobe Photoshopu není žádná raketové inženýrství. Krásné na tom je, že nepotřebujete speciální dovednosti, abyste mohli vložit svůj vodoznak! Nezapomeňte si přečíst tohoto video průvodce, jak přidat vodoznak do aplikace Adobe Photoshop.

Jak vytvořit vodoznak loga pomocí Logaster

Logaster je pokročilý generátor loga, který vytváří profesionálně vypadající designy s minimálním úsilím uživatele. Obsahuje chytré algoritmy, které generují stovky log na základě vašeho odvětví podnikání a klíčových slov. Vaším jediným úkolem je rozhodnout, která možnost se vám líbí nejvíc. Celý proces netrvá déle než několik minut! Po vytvoření si můžete stáhnout logo ve formátu PNG s průhledným pozadím a použít ho jako vodoznak.

Podívejte se na náš podrobný návod, jak pomocí Logasteru oživit vaši kreativní vizi

1) Zadejte název vaší společnosti a odvětví. V kroku 1 zadáte název své firmy a v rozevíracím seznamu vyberete své odvětví. Můžete také zadat svůj firemní slogan, pokud ho chcete vidět na svém logu. Chcete-li zkontrolovat dostupnost názvu vaší společnosti a názvu domény, použijte speciální weby, jako je Shopify, Name Mesh atd. Přečtěte si zde, jak vybrat nejlepší název pro vaši firmu.

1-step

2) Vyberte ikonu. Na další stránce uvidíte velký výběr ikon pro vaše odvětví. Naštěstí je k dispozici možnost vyhledávání. Můžete vyhledávat obrázky podle tagů nebo klíčových slov.

Ikona je pravděpodobně nejdůležitější částí vašeho loga. Je to první věc, která naváže citové spojení s vaším publikem. Vaše ikona musí odpovídat vaší specializaci a musí sdělit vašim potenciálním zákazníkům, jaké produkty a služby nabízíte. Například je dobré používat nástroje, se kterými pracujete každý den (např. Kladivo pro tesaře, počítač pro finančního analytika atd.). Při výběru správného obrázku navíc nezapomeňte na osobnost zákazníka.

icon edit

3) Vyberte barvu. Dalším krokem je vytvoření palety barev, která zvýrazní vaši osobnost značky. Pokud chcete použít více odstínů, vytvořte vyváženou barevnou kombinaci pomocí speciálních programů (např. Adobe Color). Chcete-li použít takovou kombinaci na své logo, jednoduše zadejte jeho HEX kód v editoru Logaster.

Váš výběr barvy závisí na nápadu nebo zprávě, které má váš znak sdělit. Zatímco některé společnosti volí vyhrazené odstíny (šedé, modré) pro komunikaci konzistence a důvěry, jiné považují osvěžující barvy (červená, žlutá) za efektivní způsob, jak upoutat pozornost. Největší chybou, kterou amatérští designéři dělají, je použití příliš mnoha barev. Výběr omezte na 1–2 hlavní barvy a 1–2 další odstíny. Kliknutím sem se dozvíte, jak vybrat správné barvy pro váš design firemního loga.

color edit

4) Vyberte písmo. Pokud se vám na vašem logu nelíbí výchozí písmo, můžete jej snadno nahradit jiným. Naštěstí pro vybíravé designéry nabízí Logaster ohromující kolekci fontů. Pro název a slogan své společnosti můžete dokonce použít jinou typografii.

fonr edit

5) Po vytvoření loga si jej stáhněte ve formátu PNG s průhledným pozadím. Používáme jej jako vodoznak prostřednictvím služeb, které jsme zmínili výše.

download design

Co se rozumí dobrému fontu v designu loga? Za prvé, vaše písmo musí zůstat čitelné, když je váš design zvětšen nebo zmenšen. Upřednostněte jednoduchá minimalistická řešení typografie. Pokud jde o vytváření loga, příliš dekorativní písma nejsou překážkou. Vaše písmo a ikona musí také vytvářet harmonickou kompozici. Jak vidíte, existují dobré způsoby, jak vytvořit dobré logo. Pokud však hledáte nejlepší poměr cena / kvalita, měli byste zvážit použití generátorů loga.

V tomto článku jsme s Logaster logo maker sdíleli podrobné pokyny, jak vytvořit efektivní logo bez vodoznaků. Také jsme osobně vybrali několik online služeb, které vám pomohou s vodoznakem vašeho obsahu bez námahy.

author_image

Specialistka na marketingový obsah v Logaster. Podnikání zná od A do Z a ráda se s ostatními podělí o své znalosti. Nadšeně píše o úspěšných příbězích slavných značek. Dělá rozhovory s hlavními klienty Logasteru.

Kompletní balíček identity značky

Použijte tvůrce loga Logaster pro rychlé nastartování vaší společnosti. Napište název vaší firmy a získejte profesionální balíček pro značku za 60 sekund! Vyzkoušejte nás — je to snadné!

At least 3 characters long.