Help Our Team & All Ukrainians to Protect Own Home Donate

Jak zrobić znak wodny na zdjęciu: Szczegółowy Poradnik i Praktyczne Serwisy Internetowe

  1. Jak dodać logo do swojego zdjęcia
  2. Aplikacje dla systemów Android
  3. IOS apps
  4. Jak z łatwością stworzyć logo w okamgnieniu

A więc, od pół roku marzy ci się otworzenie własnej firmy, świadczącej usługi fotograficzne. Pewne go dnia postanawiasz podzielić się swoimi ambitnymi planami z rodziną. Podekscytowany i pełen nadziei zdradzasz swoje zamiary na rodzinnym forum, przedstawiasz wizję biznesu, wspominając, że pewnego dnia uda ci się wygrać prestiżową nagrodę fotograficzną. I wtedy właśnie odzywa się sceptycznie nastawiony wujek Władek, mówiąc: „Kochany, na świecie jest od groma fotografów. Kto potrzebuje kolejnego?”.

Wiemy, że ciężko się z tym pogodzić, ale niestety wujek Władek ma całkowitą rację. Obecnie rynek fotograficzny jest przesycony. Pomimo iż zarówno firmy, jak i osoby prywatne stale potrzebują treści fotograficznych i filmowych, to podaż zdecydowanie przekracza popyt, czyniąc z fotografii ciężki kawałek chleba.

Zatem w jaki sposób wyróżnić się spośród tłumu? Cechowanie twoich prac jest jednym ze sposobów na nadanie im indywidualnego charakteru. W niniejszym artykule przedstawimy sposób na dodanie logo do twoich zdjęć.

Logo jest niczym twój osobisty podpis. Jest w stanie zwiększyć rozpoznawalność twojej marki, wypromować usługi i ochronić twoje prace przed nieuczciwą konkurencją.

Jak dodać logo do swojego zdjęcia

W Internecie aż roi się od serwisów, służących pomocą przy dodawaniu znaków wodnych do fotografii, a sam proces trwa niespełna minutę. Specjalnie dla was sporządziliśmy listę stron, które naszym zdaniem są najbardziej przyjazne użytkownikom. Mamy nadzieję, że pomogą wam zaoszczędzić czasu i kłopotów. Zatem do dzieła!

Praktyczne serwisy online

Watermark.ws

Watermark.ws

Watermark.ws w pełni zasługuje na pierwsze miejsce naszej listy. Ten serwis cechuje intuicyjność i prostota, a jego popularność potwierdza ponad 1 milion zadowolonych użytkowników, robi wrażenie, nieprawdaż? Darmowa wersja pozwala na dodanie logo do 5 zdjęć lub filmów oraz skorzystanie z podstawowych narzędzi edytorskich (filtry, kadrowanie itp.) Ponadto, możesz dodać do zdjęcia dowolne napisy, zarówno w alfabecie łacińskim, jak i w cyrylicznym. Wystarczy wysłać zdjęcie z komputera lub chmury, a następnie pobrać obraz ze wstawionym znakiem wodnym. Powodzenia!

Watermarkphotos

watermarkphotos_service

Watermarkphotos to kolejna dziecinnie prosta w użyciu platforma do oznaczania zdjęć za pomocą kilku kliknięć. Mamy dobre wieści: jest całkowicie darmowa! Oprócz logo możesz dodawać do zdjęć tekst lub podpis. Twórcy serwisu dają do dyspozycji podstawowe narzędzia edytorskie, które w zupełności zaspokoją potrzeby przeciętnego użytkownika. Jakie jest nasze zdanie na temat Watermarkphotos? Precyzja przekraczająca najśmielsze oczekiwania. Ten serwis to obowiązkowy przystanek dla każdego fotografa!

Watermarkly

watermarkly

Watermarkly to prosty, szybki i darmowy sposób na dodanie znaku wodnego do twojej fotografii. Wystarczy zaimportować zdjęcie z komputera, Google Drive lub Dropbox, a następnie przeciągnąć na nie swoje logo. Co więcej, tutaj z łatwością skadrujesz swój symbol i wyregulujesz jego przeźroczystość. Wpisując tekst, można wybrać jego kolor i czcionkę. Największą zaletą tego serwisu jest funkcja oznaczania całej paczki fotografii jednocześnie. Tylko pomyśl, ile czasu zaoszczędzisz!

Photoshop

Sporządzając naszą listę, nie moglibyśmy zapomnieć o legendarnym Photoshopie. Jeśli znasz ten edytor graficzny jak własną kieszeń, dodanie znaku wodnego do zdjęcia to dla ciebie kaszka z mleczkiem! Nie mniej jednak wielu przeciętnych użytkowników Photoshop ma z tym spore problemy. Rzućmy okiem, jak tego dokonać!

Po prawdzie, dodanie logo do fotografii nie wymaga żadnych specjalnych umiejętności.

Otwórz plik ze swoim logo w Photoshopie. Najprostszym sposobem na dodanie znaku wodnego do obrazu będzie użycie twojego logo jako pędzla. Jak to zrobić? W menu górnym kliknij Plik>Nowy.

open logo photoshop

Określ parametry nowego pliku. Ustaw „Szerokość” na 2,500, „Wysokość” na 2,000 i „Rozdzielczość” na 300. Kliknij OK.

Customize the parameters


Dodaj swoje logo do nowo utworzonego dokumentu. Zmień jego rozmiar lub dodaj tekst, jeśli zajdzie taka potrzeba. W górnym menu kliknij Edycja>Zdefiniuj Pędzel.

adding logo


Nazwij pędzel i zatwierdź, klikając OK. Teraz z łatwością dodasz swoje logo do dowolnej fotografii. Ponadto, możesz je odpowiednio dopasować, zmieniając jego kolor, rozmiar, przeźroczystość itp.

editing photo photoshop
editing photo photoshop
editiing in photoshop

Prezentujemy samouczek wideo na ten temat. Jeśli jesteś typem wizualnego ucznia, przeczytaj ten przewodnik!

Photoshop również umożliwia dodanie znaków wodnych do kilku fotografii jednocześnie. Bierzmy się do roboty.

Open the logo and photo files. Now you need to save your actions, which will then be repeated in subsequent photos. To do this, click Window> Tasks.

Open your logo and photo

W oknie zadań wprowadź nazwę swojego działania i kliknij czerwony punkt, aby rozpocząć zapis.

Click the logo or press in turn: CTRL + А, CTRL + С, CTRL + D.

 start recording

Teraz przejdź do pliku z obrazem i naciśnij CTRL+V. Dopasuj rozmiar swojego logo i ustaw je w odpowiednim miejscu. Następnie naciśnij CTRL+Е.

Save the photo by clicking File> Save As. Then close the photo window and pause recording.

stop recording photoshop
stop recording photoshop

Click File> Automate> Batch. Adjust the settings and confirm with OK. Now choose the catalog with the photos you want to mark. Ready! Before you look, your photos will be tagged!

saving photoshop
saving settings photoshop

Here’s another video tutorial.

Aplikacje dla systemów Android

SALT

SALT to doskonały sposób na dodanie logo lub tekstu do zdjęć. Program działa sprawnie i jest dostępny w wersji darmowej lub płatnej. Wersja darmowa ma ograniczone możliwości edytorskie, co oznacza, że użytkownik nie może wprowadzić więcej niż 40 zmian.

WaterMark

watermarks_on_photos

Dzięki tej aplikacji dodasz znaki wodne do jednej lub wielu fotografii za pomocą swojego smartphone. Dodano tutaj zarówno funkcję edycji znaku wodnego, jak i wstawiania tekstu. Możesz ustawić swoje logo w dowolnym obszarze zdjęcia, tak by odpowiednio zabezpieczyć je przed nieautoryzowanym wykorzystaniem.

LogoLiciou

LogoLiciou

LogoLicious to kolejna darmowa aplikacja, umożliwiająca oznaczanie fotografii. Dzięki niej możesz dodać znaki wodne do swoich zdjęć z zawiązanymi oczami! Prześlij zdjęcie i logo. Edytuj obraz, jeśli zajdzie taka potrzeba. Zapisz oznaczone zdjęcie i podziel się nim z przyjaciółmi! Program wspiera pliki w formatach PNG, JPG oraz GIF.

IOS apps

Aplikacje dla systemu IOS

eZy Watermark

eZy Watermark

Ten darmowy program cieszy się niesłychaną popularnością. Ponad 3 miliony osób z całego świata używa eZy Watermark do oznaczania swoich zdjęć. Fotki przesyła się prosto z galerii lub z profilu mediów społecznościowych, co więcej można wykorzystać zdjęcie, które zostało zrobione przed chwilą za pomocą aparatu twojego iPhone. Ponadto, użytkownik tej aplikacji nie musi posiadać własnego logo, obrazu, tekstu, a nawet podpisu, to wszystko stworzycie, korzystając z interfejsu! Jakby tego było mało, twórcy programu przygotowali zaawansowany zestaw narzędzi edytorskich. Czegoż więcej chcieć od życia? To po prostu pozycja obowiązkowa dla wszystkich miłośników urządzeń spod znaku jabłuszka!

How to easily create a logo in the blink of an eye

logastre creator

Cóż począć, gdy pragniesz dodać znak wodny do swoich zdjęć, ale nie masz logo, którym mógłbyś je oznaczyć? Spokojnie, to jeszcze nie koniec świata, opanuj się i weź kilka głębokich oddechów. Jeśli brak ci wolnego czasu lub twoja muza kreatywności właśnie poszła na urlop, pomożemy ci uporać się z tym problemem. Generator Logaster to narzędzie, umożliwiające stworzenie zapierającego dech w piersiach logo w ciągu 10 minut.

Co najważniejsze, obsługa Logaster nie wymaga żadnych przygotowań ani specjalnych umiejętności. Intuicyjna nawigacja czyni z Logaster istny raj dla osób nieobeznanych z techniką. Oprócz logo możesz tutaj zaprojektować swoje markowe przedmioty, takie jak wizytówki i koperty.

Proces tworzenia symbolu składa się z 4 prostych kroków:

Krok 1.

Logaster home page

Będąc na stronie internetowej Logaster, wprowadź nazwę swojej firmy i kliknij „Utwórz Logo”.

Step 2

industry and colors selecting Logaster

Wybierz swoją branżę z rozkładanej listy i dobierz odpowiadające ci kolory. Naciśnij przycisk „Stwórz”. W tym momencie Logaster wyświetli ci dziesiątki przykładów logo powiązanych z twoją branżą. Zaznacz dowolne znaki, które przykują twoją uwagę.

Step 3

logo editting Logaster
share logo Logaster

Podziel się swoim nowym ze swoim przyjaciółmi, dodaj do Ulubionych i zapisz swój projekt, klikając przycisk „Zapisz”.

Krok 4.

If you want to download your logo, you must first register a free account. After completing the registration process, you’ll see which files will be available in the plan you choose. In addition, you can view the visualization of your sign on various corporate items. Click “Save.” Don’t forget to check our price list.

logo products Logaster

Przekonałeś się na własne oczy, że tworzenie profesjonalnego logo to bułka z masłem. Wszystko czego, potrzeba to odrobina determinacji i 5 minut wolnego czasu. Zabezpiecz swoje prace i spraw, by wyróżniały się spośród tłumu!

author_image

Specjalistka do spraw Marketingu Treści Logaster. Zna tę branżę, jak własną kieszeń i chętnie dzieli się swoją wiedzą. Pasjonuje się opowieściami na temat sukcesów znanych marek. Obsługuje największych klientów Logaster.

Pełen Pakiet Tożsamości Marki

Generator logo Logaster przyśpieszy wprowadzenie twojej firmy na rynek. Wpisz nazwę swojej firmy, by już po 60 sekundach, przeglądać gotowe projekty! Sprawdź sam - to dziecinnie proste!

At least 3 characters long.