Help Our Team & All Ukrainians to Protect Own Home Donate

Wymiary logo dla witryny internetowej, mediów społecznościowych, druku i innych celów

Nowoczesny biznes nie może odnieść sukcesu bez profesjonalnie wyglądającego logo. Logo jest głównym narzędziem identyfikacji dla każdej firmy, niezależnie od branży, w której działa. Dni, w których tworzenie symboli korporacyjnych było przywilejem doskonałych projektantów i artystów, dawno już minęły.

Obecnie każda osoba ma wszystkie niezbędne narzędzia i wskazówki, aby zaprojektować swój własny porządny symbol. Aby chodzić w butach projektanta, nie musisz uczyć się projektowania graficznego na studiach lub ukończyć specjalny kurs. Niezależnie od tego, czy zatrudniłeś profesjonalistę lub sam wykonałeś swój symbol, musisz upewnić się, że Twoje logo (lub favicon) pasuje do różnych kontekstów, np. strona internetowa, platformy społecznościowe, artykuły drukowane i inne.

W tym artykule dowiesz się o prawidłowych wymiarach obrazu, które zwiększą ruch dla Twoich treści online. Nie przegap szansy, aby pokazać, ile jesteś wart!

 1. Rozmiary logo dla platform społecznościowych
 2. Rozmiary logo dla Twojej witryny internetowej
 3. Rozmiary Favicon na stronie internetowej
 4. Rozmiary logo do druku
 5. Jak mogę zmienić rozmiar mojego logo?

Rozmiary logo dla platform społecznościowych

Po pierwsze, wyjaśnijmy, dlaczego tak ważne jest używanie optymalnego rozmiaru logo na stronach mediów społecznościowych. Jeśli Twój symbol jest mniejszy niż zalecany rozmiar, będzie się rozciągał i stanie się nieczytelny. Jeśli natomiast Twoje logo jest zbyt duże, zostanie automatycznie skompresowane, co negatywnie wpłynie na jego jakość. Niezależnie od przypadku, klienci będą mieli problemy z rozpoznaniem wizerunku Twojej firmy.

Nie chcemy zapychać Ci głowy nudnymi szczegółami, więc zapamiętaj, że optymalne wymiary logo dla portali społecznościowych wynoszą 1024 x 512 px. Jeśli trzymasz się tych wymiarów, możesz mieć pewność, że Twoje obrazy będą wyświetlane poprawnie na większości platform społecznościowych. Użycie Logaster sprawi, że będzie to jeszcze prostsze. Logaster oferuje kilka wersji logo w różnych rozmiarach, aby pasowały do najpopularniejszych platform społecznościowych.

Dla Twojej wygody zebraliśmy wszystkie wymiary obrazu dla wiodących platform społecznościowych w 2019 roku.

Facebook:

Posty z linkami: 1200 x 628 px
Posty z obrazami: 1200 x 630 px
Obraz okładki: 820 x 312 px
Obraz profilu: 180 x 180 pikseli

Twitter:

Posty: 1024 x 512 px
Obraz okładki: 1500 x 500 px
Obraz profilu: 400 x 400 px

Instagram:

Posty z obrazami: 1080 x 1080 px
Obraz profilu: 180 x 180 px

Youtube:

Obraz miniatury: 1280 x 720 px
Obraz okładki: 2560 x 1440 px
Obraz profilu: 800 x 800 px

Pinterest:

Posty z obrazami: 735 x 1102 px
Obraz profilu: 240 x 240 px

LinkedIn:

Posty z linkami: 1200 x 628 px
Posty z obrazami: 1200 x 1200 px
Obraz okładki: 1584 x 396 px
Obraz profilu: 400 x 400 px

Google+:

Obraz okładki: 1080 x 608 px
Obraz profilu: 250 x 250 px

Nie ignoruj tego artykułu, który starannie przygotowaliśmy dla Ciebie, dzięki niemu dowiesz się, jak dodać logo do każdej platformy społecznościowej.

Rozmiary logo dla Twojej witryny internetowej

Gdy Twój projekt (PNG, przezroczyste tło) jest gotowy, musisz przesłać go na swoją stronę.

W większości przypadków, 250 pikseli (szerokość) x 100 pikseli (wysokość) to optymalne wymiary logo dla strony internetowej. Jeśli jednak musisz dostosować rozmiar logo, wiemy, jak to zrobić!

Poniżej wymieniliśmy kilka wymiarów logo dla dwóch najpopularniejszych układów.

Dla układu poziomego:

-250 px x 150 px
-350 px x 75 px
-400 px x 100 px

Dla układu pionowego (kwadratowego):

– 160 px x 160 px

W tym artykule dowiesz się, jak stworzyć logo dla swojego bloga i dodać je do swojej witryny.

Rozmiary Favicon na stronie internetowej

Favicon to mała ikona z logo firmy, pierwsza litera nazwy marki lub obraz identyfikujący firmę lub witrynę.

Możesz wykorzystać favicony w następujących rozmiarach:

 • 16 px x 16 px
 • 32 px x 32 px
 • 48 px x 48 px

Ten szczegółowy artykuł da Ci jasne zalecenia dotyczące tworzenia favikonu i umieszczenia go na swojej stronie internetowej.

favicon preview logaster

Rozmiary logo do druku

Jeśli chodzi o drukowanie wizerunku firmy na różnych powierzchniach, najważniejsza jest nie wielkość, ale format logo. Najlepsze formaty plików wektorowych to PDF, SVG i EPS. Po co używać wektora, a nie rastra? Powodem jest to, że logo wektorowe (zarówno cały obraz, jak i jego oddzielne części) jest łatwe do edycji. Ponadto logo wektorowe zachowuje swoją jakość po wielokrotnym skalowaniu, co jest bardzo ważne w druku.

Jeśli posiadasz swój symbol zapisany w formacie wektorowym, nie musisz się martwić, który rozmiar wybrać, zanim oddasz swój projekt do drukarni.

Jeśli używasz grafiki rastrowej (przeczytaj tutaj o różnicy między formatami rastrowymi i wektorowymi), im większy obraz, tym lepiej.

Z tego powodu zalecamy używanie logo o rozmiarze 500 pikseli (lub więcej) dla małych wydruków (np. pamiątek) i logo o rozmiarze 1024 pikseli (lub więcej) do dużych wydruków.

Jak mogę zmienić rozmiar mojego logo?

Jeśli chcesz zmienić rozmiar swojego symbolu, masz kilka opcji:

 • użyj Photoshopa lub podobnego edytora obrazów;
 • użyj kreatora logo Logaster (dla symboli generowanych przez Logaster);
 • zlecić pracę niezależnemu projektantowi.

Ostatnia opcja jest najłatwiejsza. Jeśli posiadasz odpowiedni budżet, możesz z łatwością znaleźć niezawodnego wykonawcę i poprosić za rozsądną opłatą o dostosowanie rozmiaru Twojego logo.

Jeśli do stworzenia swojego symbolu użyłeś narzędzi Logaster, możesz również użyć je do zmiany wymiarów swojej grafiki. Dzięki Logaster możesz robić wszystko w jednym miejscu!

Jeśli inspirują Cię wyzwania i chcesz korzystać z oprogramowania do edycji obrazów, zapoznaj się z tym samouczkiem wideo:

Jeśli nie czujesz się komfortowo pracując w edytorach obrazów, nie zwlekaj z szukaniem pomocy w przyjaznych dla użytkownika usługach online, takich jak:

Picresize.com
Resizeimage.net
Sproutsocial.com

Mamy nadzieję, że dzięki naszym praktycznym wskazówkom będziesz mógł z powodzeniem wykorzystywać swój firmowy symbol w różnych kontekstach, w tym na stronie internetowej, platformach społecznościowych, materiałach drukowanych, itp. Ten artykuł charakteryzuje się optymalnymi wymiarami logo dla różnych celów. Dzięki Logaster zmiana rozmiaru projektu to kwestia tylko kilku minut. Zapomnij o przyciętych lub nieczytelnych obrazach! Twoje logo będzie wyglądało pięknie wszędzie tam, gdzie chcesz je pokazać!

Więcej zasobów:

Facebook Wymiary
Google + Wymiary
LinkedIn Wymiary
YouTube Wymiary

Mobile App Icons:
iOS Design Themes
App Icon Maker

author_image

Specjalistka do spraw Marketingu Treści Logaster. Zna tę branżę, jak własną kieszeń i chętnie dzieli się swoją wiedzą. Pasjonuje się opowieściami na temat sukcesów znanych marek. Obsługuje największych klientów Logaster.

Pełen Pakiet Tożsamości Marki

Generator logo Logaster przyśpieszy wprowadzenie twojej firmy na rynek. Wpisz nazwę swojej firmy, by już po 60 sekundach, przeglądać gotowe projekty! Sprawdź sam - to dziecinnie proste!

At least 3 characters long.